Parafia Stawiski

Avatar główny

Konkurs piosenki patriotycznej w Kolnie

Konkurs piosenki patriotycznej w Kolnie
fot. Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu
8 listopada w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kolnie odbył się konkurs piosenki patriotycznej Carmen Patrium – pieśń ojczysta. W zmaganiach wzięły udział wokalistki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stawiskach.

- Zbliża się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Chociaż nie przyczyniliśmy się do tego bezpośrednio, poprzez zaśpiewane piosenki mamy okazję wyrazić dumę z tego powodu – powiedziała Wiktoria Nowicka, uczennica ZSP w Stawiskach podczas wywiadu dla TV Narew.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników reprezentujących nie tylko powiat kolneński, ale także takie miejscowości jak Łomża, Szczytno. Wśród nich były uczestniczki ze Stawisk: Patrycja Gorela pod opieką p. Jerzego Rybickiego oraz Wiktoria Nowicka i Izabela Rybicka, przygotowane przez p. Grzegorza Paczoszka.

Patrycja Gorela wykonała nastrojową Kołysankę oraz Szare szeregi. Wiktoria Nowicka sięgnęła po repertuar z filmu Czas Honoru: Tchnienie wolności oraz Dziewczyna z granatem. Izabela Rybicka wykonaniem utworów Rozkwitały pąki białych róż oraz Jedenasty listopada zwróciła uwagę jury i otrzymała wyróżnienie.

2017-11-15 11:58 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.