Parafia Stawiski

Avatar główny

Biblioteka Miejska w Stawiskach w zintegrowanym, elektronicznym systemie bibliotecznym MAK+

Z dniem 1 listopada br. Biblioteka Miejska w Stawiskach przystąpiła do programu MAK+. System umożliwi czytelnikom dostęp do elektronicznego katalogu bibliotecznego za pośrednictwem strony internetowej. Ułatwi to podgląd stanu bibliotecznego oraz śledzenie nowości wydawniczych.

- Instalacja systemu MAK+ jest małą rewolucją, a zarazem kamieniem milowym w historii Biblioteki Miejskiej w Stawiskach. Poprzez udostępnienie zbiorów bibliotecznych na stronie internetowej wychodzimy naprzeciw młodszym pokoleniom i zachęcamy w ten sposób do wypożyczania książek za pomocą komputera bądź smartfona – podkreśla Katarzyna Konopka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie swoją siedzibę ma również Biblioteka Miejska w Stawiskach i dodaje – Pełne wykorzystanie systemu odłoży się jednak w czasie. Jesteśmy w MAK+ od 1 listopada br., więc wprowadzenie wszystkich pozycji zbiorów bibliotecznych potrwa kilka miesięcy.

System o wielu zaletach

MAK+ jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, utworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. Oprócz elektronicznego dostępu do zbiorów umożliwia tworzenie bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Każdy użytkownik będzie miał dostęp do swojego konta bibliotecznego po uprzednim zarejestrowaniu się w bazie Biblioteki Miejskiej w Stawiskach. Dodatkowo istnieje możliwość przeglądania zbiorów bibliotek korzystających z systemu MAK+ w całej Polsce.

Niewielki koszt zakupu

Dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki w Krakowie w ramach programu „Kraszewski - Komputery dla Bibliotek 2017” koszt zakupu systemu nie był duży. W ramach kwoty 27 200 zł (wkład własny Biblioteki wyniósł 4,5 tyś. zł), zakupiono komputery, drukarki, a także czytniki. Nowy sprzęt był niezbędnym warunkiem przystąpienia Biblioteki do programu MAK+.

2017-11-08 15:25 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.