Parafia Stawiski

Avatar główny

Umowy z wykonawcami dwóch odcinków drogi Via Baltica podpisane

Ruszają prace nad dwoma odcinkami drogi ekspresowej S61, przebiegającymi w części przez gminę Stawiski. 31 października br. w Urzędzie Miasta Łomża nastąpiło podpisanie umów w wykonawcami, firmą Strabag Sp. z o.o. oraz Budimex SA.

Inwestycja obejmuje budowę 34,4 km drogi ekspresowej na odcinkach Kolno - Stawiski oraz Stawiski – Szczuczyn w formule „Projektuj i buduj”. Na terenie gminy Stawiski zadania obejmą wykonanie drugiej nitki obwodnicy Stawisk oraz przebudowanie fragmentu istniejącej jezdni obwodnicy.

Obydwa odcinki drogi ekspresowej będą miały dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i nawierzchnię z betonu cementowego, przystosowaną do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś.. Ich oddanie do ruchu jest planowane w IV kwartale 2020 roku. Budowa pochłonie 630 milionów zł.

2017-11-08 13:18 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2024 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.