Parafia Stawiski

Avatar główny

Awans dziewcząt do finałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych

Doskonale zaprezentowała się drużyna dziewcząt Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kusy” w Stawiskach podczas kolejnych eliminacji do Finału Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m. Po wygraniu powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Koźle, które odbyły się 30 września br., utrzymały poziom uzyskując awans z pierwszego miejsca do rozgrywek finałowych, które odbędą się w Augustowie.

Na malowniczych trasach biegowych nad Narwią w Nowogrodzie drużyna w składzie: Ola Wysocka, Oliwia Resko, Agnieszka Napiórkowska, Oliwia Patalan, Ewelina Kozikowska, Paulina Sokołowska, Wiktoria Chojnowska, Diana Kamińska, Martyna Łojewska i Magda Chrzanowska, nie dała najmniejszych szans rywalkom i z przewagą około 300m pewnie zwyciężyły nad rywalkami w grupie wiekowej „dzieci”.

W zawodach wzięła udział również drużyna chłopców, jednak pomimo ambicji i woli walki nie udało im się awansować do następnego etapu. W podobnej sytuacji znalazły się reprezentacje ze Stawisk w grupie wiekowej „młodzież szkolna”. Tu do premiowanego awansem piątego miejsca zabrakło niewiele – dziewczęta zajęły siódmą lokatę, zaś chłopcy szóstą.

Opiekunami grup są p. Sławomir Chodnik oraz p. Zbigniew Pajer.

Fotorelacja z Igrzysk znajduje się tutaj

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych młodym lekkoatletom z gminy Stawiski.

2017-10-17 15:14 Opublikował: Jarosław Laskowski
Autor treści: Bagiński Łukasz

Copyright © 2009-2023 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.