Parafia Stawiski

Avatar główny

Burmistrz Stawisk obecny na konferencji w sprawie drogi S61

24 października br. w Centrum Kultury przy ul. Sadowej w Łomży odbyła się konferencja poświęcona realizacji inwestycji budowy drogi ekspresowej S61.

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, posłowie na Sejm Lech Antoni Kołakowski, Kazimierz Gwiazdowski, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wiceminister Infrastruktury Jerzy Szmit oraz Wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Wojewoda Podlaski, Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski, burmistrzowie i wójtowie gmin położonych w ciągu drogi nr 61 a także zaproszeni goście.

Gminę Stawiski reprezentował Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski.

Premier Beata Szydło wygłosiła przemówienie, w którym podkreśliła jak ważna dla regionu jest przebudowa drogi 61 i poinformowała jednocześnie o podpisaniu umowy na realizację tej inwestycji. Dodała również, że można ogłaszać przetargi na budowę drogi ekspresowej Ostrów Mazowiecka-Szczuczyn, czyli części trasy Via Baltica.

Fragment ten, liczący 91 km, został podzielony na sześć odcinków. Do końca roku 2016 r. mają być ogłoszone przetargi na trzy z nich, tj. Łomża obwodnica, Łomża Północ – Stawiski, Stawiski – Szczuczyn. Na pozostałe trzy zadania, na trasie Łomża – Ostrów Mazowiecka, przetargi zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale 2017 r.

2016-11-02 09:07 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed