Parafia Stawiski

Avatar główny

Spotkanie w sprawie gazyfikacji gmin

Spotkanie w sprawie gazyfikacji gmin
Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

W dniu 01.08.2016r. (poniedziałek) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się spotkanie, którego tematem było przedstawienie możliwości, kierunków i metod zmierzających do rozwoju gazyfikacji gmin.

W prezentacji uczestniczyli również przedstawiciele gminy Stawiski, Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Rutkowska.

Celem spotkania było omówienie przez firmę Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. możliwości podłączenia gmin do projektowanego gazociągu „Rembelszczyzna – Polska – Litwa”. Ponadto zgromadzeni goście zaznajomili się z tajnikami procesu przyłączania do sieci gazowej.

Burmistrz Stawisk zgodził się podpisać list intencyjny, w którym wyraził zainteresowanie współpracą z PSG w ramach rozwoju sieci gazowej na terenie gminy Stawiski. Ponadto, gminy, które podpiszą list intencyjny będą traktowane priorytetowo w momencie ewentualnej realizacji budowy Gazociągu.

W czasie spotkania omówione zostały również kwestie finansowe związane ze zmianą sposobu ogrzewania gospodarstw domowych z tradycyjnego na gazowe wynikającego z konieczności wprowadzenia w życie gospodarki niskoemisyjnej. Podkreślony został jednocześnie fakt, że na inwestycje związane z budową sieci gazowej możliwe jest pozyskiwanie unijnych środków finansowych. Przedstawiciele Spółki poinformowali, że na ich stronie internetowej znajduje się kalkulator, którym przeliczyć można ewentualne koszty zużycia gazu dla danego gospodarstwa domowego.

Więcej informacji na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

2016-08-03 13:20 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.