Parafia Stawiski

Avatar główny

Spotkanie w sprawie gazyfikacji gmin

Spotkanie w sprawie gazyfikacji gmin
Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

W dniu 01.08.2016r. (poniedziałek) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się spotkanie, którego tematem było przedstawienie możliwości, kierunków i metod zmierzających do rozwoju gazyfikacji gmin.

W prezentacji uczestniczyli również przedstawiciele gminy Stawiski, Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Rutkowska.

Celem spotkania było omówienie przez firmę Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. możliwości podłączenia gmin do projektowanego gazociągu „Rembelszczyzna – Polska – Litwa”. Ponadto zgromadzeni goście zaznajomili się z tajnikami procesu przyłączania do sieci gazowej.

Burmistrz Stawisk zgodził się podpisać list intencyjny, w którym wyraził zainteresowanie współpracą z PSG w ramach rozwoju sieci gazowej na terenie gminy Stawiski. Ponadto, gminy, które podpiszą list intencyjny będą traktowane priorytetowo w momencie ewentualnej realizacji budowy Gazociągu.

W czasie spotkania omówione zostały również kwestie finansowe związane ze zmianą sposobu ogrzewania gospodarstw domowych z tradycyjnego na gazowe wynikającego z konieczności wprowadzenia w życie gospodarki niskoemisyjnej. Podkreślony został jednocześnie fakt, że na inwestycje związane z budową sieci gazowej możliwe jest pozyskiwanie unijnych środków finansowych. Przedstawiciele Spółki poinformowali, że na ich stronie internetowej znajduje się kalkulator, którym przeliczyć można ewentualne koszty zużycia gazu dla danego gospodarstwa domowego.

Więcej informacji na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

2016-08-03 13:20 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed