Parafia Stawiski

Avatar główny

Lekkoatletki ZSP w Stawiskach z sukcesami…

Znakomitym startem zakończyły sezon sportowy lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego „KUSY” przy Szkole Podstawowej w Stawiskach. Na rozegranych 30 maja br. w Białymstoku XVIII Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce, w klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu w województwie.

SP Stawiski reprezentowała rekordowa liczba 10 dziewcząt, które wcześniej zdobyły kwalifikacje na zawodach w Kolnie i Łomży. Najwyższe miejsce uzyskała sztafeta 4 x 60 m. Zespół  dziewcząt w składzie: Paulina Sokołowska , Kamila Skrodzka , Oliwia Patalan  i Agnieszka Napiórkowska wrócił ze srebrnymi medalami i nowym rekordem szkoły. Bardzo blisko miejsca na podium były Ewa Bagińska w chodzie na 3 km i Aleksandra Wysocka  w pchnięciu kulą. Obie zajęły czwarte miejsca. Oliwia Resko w biegu na 600 m, Kamila Skrodzka w biegu na 60 m i Magda Chrzanowska w pchnięciu kulą zakończyły rywalizację na piątych miejscach. Na tak wysoką pozycję szkoły miały wpływ bardzo dobre rezultaty pozostałych  dziewcząt tj., Oli Wysockiej w rzucie oszczepem, Kamili Skrodzkiej w biegu na 200 m, Agnieszki Napiórkowskiej w skoku wzwyż i biegu na 200 m, Magdy Chrzanowskiej w rzucie dyskiem, Oliwii Patalan w biegu na 80 i 200 m przez płotki, Eweliny Kozikowskiej w biegu na 600 m i Martyny Łojewskiej w chodzie na 3 km.

Rok szkolny zakończony wieloma sukcesami

Mijający rok sportowy 2017/18 należał do najbardziej udanych w historii szkoły w kategorii dziewcząt. Lekkoatletki zdobyły awans do czterech finałów Mistrzostw Województwa. Największym osiągnięciem było Mistrzostwo Województwa w sztafetowych biegach przełajowych, zdobyte na zawodach w Przewięzi k/ Augustowa, które dało kwalifikację do finału krajowego. Na Mistrzostwach Polski rozegranych w Kościerzynie, woj. pomorskie, drużyna zajęła dziewiąte miejsce. Dziewczęta zajęły ponadto siódme miejsce w czwórboju lekkoatletycznym i ósme miejsce w drużynowych biegach przełajowych w województwie, po drodze wygrywając zawody eliminacyjne na szczeblu powiatu oraz Mistrzostw Grupy Zachodniej.

Ostatni start w Łodzi

Przed dziewczętami jeszcze tylko jeden start. Dziewięć zawodniczek wygrywając trwające przez cały rok eliminacje łomżyńskie, uzyskało prawo startu w Finale Krajowym „Czwartków lekkoatletycznych”, które odbędą się w dniach 16 – 17 czerwca w Łodzi.