Parafia Stawiski

Avatar główny

Kampania społeczna „HIVokryzja. Wyleczmy się”

Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Kolnie  informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS objęło patronatem kampanię społeczną „HIVokryzja. Wyleczmy się”  realizowaną przez Fundację Studio Psychologii Zdrowia. Kampania  ma na celu eliminowanie uprzedzeń związanych z potencjalnymi grupami objętymi problematyką HIV i AIDS.
Czy wiesz, co to jest HIVokryzja? To hipokryzja wobec osób zakażonych wirusem HIV. Czym się ona objawia? Z pozoru akceptujemy osoby zakażone, jednak nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiadujemy się, że znajdują się one w naszym otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył.  Nagle okazuje się, że nie chcemy z nimi pracować, korzystać z tych samych sztućców, podawać ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Boimy się tego, czego nie rozumiemy.  Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest w dzisiejszych czasach samo zakażenie, które można kontrolować lekami i z którym żyje się do późnej starości. Prawdziwym wyzwaniem, przed którym stają osoby zakażone, jest alienacja, której doświadczają, kiedy przyznają się do choroby.
Poprzez kampanię „Hivokryzja. Wyleczmy się.” chcemy zmienić to zachowanie. Celem  projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV.
Główny przekaz kierowany  jest nie do osób zakażonych, a do zdrowych. Edukujemy ich, że największym problemem zakażonych wirusem HIV jest ostracyzm, z którym spotykają się na co dzień ze strony ludzi zdrowych.   Specjalne akcje promujące kampanię, które przyjmą formę bliską happeningowi, będą się odbywały w Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Równolegle z działaniami miejskimi, kampania „HIVokryzja. Wyleczmy się” będzie wyjątkowa jeszcze pod jednym względem - po raz pierwszy, w kampanii dotyczącej tematyki HIV w Polsce, swoje twarze pokażą ludzie żyjący z tym wirusem. Kampania będzie prowadzona w Internecie (na fanpage’u, stronie internetowej, kanale YouTube)  i potrwa do kwietnia 2016 roku, kiedy zakończy się wernisażem wystawy artystycznej. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.hivokryzja.pl raz na fanpage’u:  facebook.com/hipokryzja

L. Kozłowska PSSE Kolno

2015-09-22 18:03 Opublikował: Cezary Nerkowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.