Parafia Stawiski

Avatar główny

Rok szkolny 2016/17 rozpoczęty

1 września br. w placówkach oświatowych w gminie Stawiski rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2016/17. Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie powrócili do szkół. Pierwszy dzwonek dał znak, że nadchodzi czas wytężonej pracy dla pedagogów i ich podopiecznych.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

Burmistrz Stawisk Krzysztof Rafałowski wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił, jak wielki trud trzeba ponosić aby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Życzył również cierpliwości oraz wytrwałości w realizacji swoich marzeń a także wiary we własne możliwości.

Włodarz Stawisk podkreślił, że dzień 1 września to nie tylko tradycyjny początek roku szkolnego, ale też moment refleksji oraz zadumy. To właśnie ta data jest początkiem rozpętania drugiej wojny światowej, największego i najbardziej tragicznego konfliktu w dziejach ludzkości.

Po inauguracji dzieci wraz ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klas. Już czas zacząć mozolną wędrówkę po ścieżkach edukacji.

2016-09-02 14:58 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed