Parafia Stawiski

Avatar główny

Spotkanie w sprawie Afrykańskiego Pomoru Świń w GOKIS w Stawiskach

Dnia 16 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach odbyło się spotkanie w sprawie wykrytych niedawno, kolejnych przypadków afrykańskiego pomoru świń w województwie podlaskim.

Spotkanie zorganizował Powiatowy Inspektorat Weterynaryjny w Kolnie przy udziale funkcjonariuszy Policji.

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Stawisk, Krzysztof Rafałowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiskach, Józef Zalewski. Obecni byli hodowcy trzody chlewnej z terenu gminy Stawiski.

Uczestnicy zapoznali się z charakterystycznymi objawami ASF, a także zostali poinformowani o możliwych zagrożeniach spowodowanych przez chorobę. Pouczono również o odpowiedzialności cywilnej oraz karnej wynikającej z niestosowania się do zaleceń Głównego Lekarza Weterynarii.

Z aktualnym obszarem objętym restrykcjami można zapoznać się na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

2016-08-17 13:18 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.