Parafia Stawiski

Avatar główny

Konkurs plastyczny organizowany pod patronatem Burmistrza Stawisk

Konkurs plastyczny
z okazji 590–lecia Miasta Stawiski

„Moje miasto-Stawiski”

Organizowany pod patronatem: Burmistrza Stawisk

Stawiski w roku 2016 obchodzą rocznicę 590-lecia swojego powstania. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wyrażenia poprzez sztukę swoich wyobrażeń, odkryć, marzeń w formie obrazów inspirowanych krajobrazami Stawisk i okolic.

Mamy nadzieję, że w dobie absolutnych rządów reklamy telewizyjnej i gier komputerowych, nie zagubi się dziecięca i młodzieńcza spontaniczność zawarta w twórczości artystycznej młodszego pokolenia, w opowieściach o naszym mieście, życiu, rzeczywistości, której nadadzą własną, niezwykłą formę. Inspiracją do działań mogą być fotografie historyczne i współczesne Stawisk, teksty literackie, legendy, baśnie i opowieści, a przede wszystkim obserwacja życia i atmosfery miasta. Przedstawiane obrazy mogą odzwierciedlać rzeczywistość, lub też refleksje dotyczące przyszłości pewnych miejsc, zdarzeń z historii, czy teraźniejszości miejskiej przestrzeni. Prace mogą przedstawiać architekturę, ciekawe miejsca, imprezy kulturalne i ważne wydarzenia z życia miasta.

Wierzymy, że prace młodych artystów będą widocznym świadectwem bogatej wyobraźni oraz niezwykłej wrażliwości plastycznej. Wystawa pokonkursowa przekona oglądających o ogromnym potencjale możliwościach drzemiących w każdym dziecku.

Organizatorzy

Regulamin konkursu w załączeniu

Załączniki

  1. Regulamin konkursu
2016-07-25 12:04 Opublikował: Jarosław Laskowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.