Parafia Stawiski

Avatar główny

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

W środę, 11 listopada, obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu w całym kraju organizowane są patriotyczne wiece, pochody, parady, biegi, a w kościołach odprawiane są uroczyste msze.
W naszej gminie uroczystości z okazji Święta Niepodległości rozpoczęły się od przemarszu do kościoła parafialnego w Stawiskach, gdzie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.
Następnym elementem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Odzyskania Niepodległości przez przedstawicieli władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, szkół, kół i stowarzyszeń z terenu gminy Stawiski. W ten sposób oddano hołd wszystkim tym, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.

2015-11-18 12:13 Opublikował: Cezary Nerkowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.