Parafia Stawiski

Avatar główny

Kopciuszek

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach:

Podróż po marzenia....

Gdy 27 maja 2010 r pod Szkołę Podstawową w Stawiskach zajechały dwa autokary, uczniowie klas czwartych z wielkim entuzjazmem zajmowali swoje miejsca, nie mogąc doczekać się wyjazdu. Dokąd tak się śpieszyli?

Otóż do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na przedstawienie pt. „Kopciuszek”.

Wszyscy znają tę jedną z najpiękniejszych bajek na świecie. Ukazuje ona dzieciom świat marzeń i magii, pobudza wyobraźnię i co najważniejsze – niesie za sobą bardzo mądry i dobry przekaz.

W aurze magiczności i bajkowości, która tak mocno pociąga dziecko, odsłania nowe wartości, podkreśla, że pewne postawy są dobre, inne złe, że pewne zachowania są nagrodzone, za inne czeka kara, że pewne rzeczy są w życiu istotne, a inne mniej ważne.

Nasi uczniowie doskonale zrozumieli istotę bajki – dowiedzieli się, jak nie należy postępować i że bycie skromnym i pracowitym popłaca. Dowiedzieli się również, jak ważne są marzenia i pragnienia w życiu człowieka.

Po przedstawieniu w teatralnej kawiarence był czas na wymianę wrażeń po spektaklu. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje obycie i pokazać, że zasady savoir - vivre nie są im obce.

Wyjazd do teatru był dla nich dla uczniów bardzo przyjemny, ciekawy i pouczający.

Szkolny koordynator kampanii – Elżbieta Karwowska

2010-06-22 12:25 Opublikował: Przemysław Wesołowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.