Parafia Stawiski

Avatar główny

Stawiski - Nasza Mała Ojczyzna

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach:

„Stawiski – Nasza Mała Ojczyzna”

Nasza Mała Ojczyzna, to skrawek ziemi, z którym jesteśmy powiązani historią, patriotyzmem, folklorem, krajobrazami, zabytkami, dumą z wybitnych ludzi stąd pochodzących, marzeniami i wspomnieniami. To skrawek ziemi, który jest odrębny i piękny, który kształtował się przez wieki, a w niedługiej przyszłości w rękach naszych uczniów będzie spoczywała jego przyszłość.

Nauka o regionie, to połączenie różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie poznając własny region uczą się szacunku i otwarcia na potrzeby społeczności, uświadamiają sobie autentyczne wartości środowiska oraz kształtują poczucie własnej tożsamości.

Dnia 29.05.2021 r. W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach odbył się apel „Stawiski – Nasza Mała Ojczyzna. Jesteśmy dziećmi Ziemi.”

Głównym celem apelu było poszerzenie wiedzy i wrażliwości na lokalne problemy ekologiczne oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w ochronę środowiska naturalnego. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji o swoim mieście i najbliższej okolicy. Mieli okazję uzmysłowić sobie, jakie bogactwo i piękno ich otacza.

Mocno zaakcentowano zagospodarowanie i segregację śmieci. Uczulano, że nie wolno wyrzucać śmieci do lasu, ale gromadzić je w odpowiednich pojemnikach i workach. Podkreślono, że od oszczędnego gospodarowania energią elektryczną, wodą, a także różnego rodzaju opakowaniami, bardzo dużo zależy.

Niewątpliwie apel wpłynął na rozbudzenie zainteresowania uczniów najbliższą okolicą, rozbudzenie poczucia przynależności do środowiska lokalnego, na kształtowanie potrzeby zdrowego stylu życia na łonie przyrody.

Szkolny koordynator kampanii – Elżbieta Karwowska

2010-06-22 10:17 Opublikował: Przemysław Wesołowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.