Parafia Stawiski

Avatar główny

Co nam w duszy gra

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach:

Co nam w duszy gra?

Dnia 22 kwietnia sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Stawiskach przemieniła się w salę koncertową. Odświętne stroje uczniów, chór i orkiestra, to była wspaniała oprawa występu pod tytułem „Co nam w duszy gra?”, który został przygotowany z okazji obchodów Roku Chopinowskiego.

Dokładnie w 200-setną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina, czyli 22.02.2010 r., nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu muzyczno - kulturalnego związanego z życiem i twórczością tego wybitnego kompozytora. Poprzez realizację szeregu zadań i udziału w konkursach, uczniowie uwrażliwiani byli na piękno otaczającego świata, jak również mieli możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.

W rolę F. Chopina wcielił się Karol Ramotowski, który z wielkim kunsztem odegrał postać kompozytora. Nastrojowe wiersze opiewające muzykę Chopina recytowane były przy dźwiękach fortepianu.

W koncercie wystąpili również uczniowie z ogniska muzycznego działającego przy naszej szkole oraz zespół instrumentalny „Nowe pokolenie”.

Na zakończenie koncertu został wniesiony kosz kwiatów, a wszystkim uczestnikom projektu wręczono pamiątkowe dyplomy.

Realizacja tego projektu miała za zadanie rozbudzić i rozwinąć wrażliwość estetyczną i moralną dzieci oraz ich indywidualne zdolności twórcze. Niewątpliwie przyczyniła się do rozwoju umiejętności dziecka w poszukiwaniu własnych dróg w życiu oraz dążeniu do spełniania swych marzeń i osiągania zamierzonych celów. Wspólne tańce, występy, gra na instrumentach wpłynęły na wzmacnianie umiejętności współdziałania z grupą rówieśników. Zespołowa gra na instrumentach muzycznych doskonale rozwijała koncentrację uwagi.

Nadrzędnym jednak celem zrealizowanego projektu było wprowadzenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze, co ma ogromny wpływ na obyczaje i kulturę dzieci, a tym samym na atmosferę szkolną. I to jest właśnie profilaktyczny wymiar przeprowadzonych działań.

Te piękne i wzruszające chwile mogliśmy przeżyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Marioli Olender i p.Grzegorza Paczoszki, którzy podjęli się realizacji projektu.

Szkolny koordynator kampanii

Elżbieta Karwowska

2010-06-22 09:35 Opublikował: Przemysław Wesołowski

Copyright © 2009-2018 Urząd Miejski w Stawiskach
Wykonanie Speed

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z zapisami zawartymi w „KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH”. Serwis korzysta również z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.